مشکل آتش نشانی با قطب دامداری نراق چیست؟
تاریخ خبر :1398/03/20
   

مشکل آتش نشانی با قطب دامداری نراق چیست؟

مسئول عملیات آتشنشانی نراق گفت:  نبود راه دسترسی مناسب به قطب دامداری نراق که اکثر دامداری های نراق در آن واقع شده است یکی از معضلات امداد و نجات دانست.

هادی عابدی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: شامگاه یکشنبه بروز یک حریق در یکی از دامداری های منطقه کشتی جو نراق به آتشنشانی نراق اعلام که سریعا یک واحد برای اطفای حریق اعزام شد.

وی افزود: علیرغم صعب العبور بودن جاده دسترسی به این منطقه، یک واحد آتش نشانی اعزام و سریعا اطفای حریق آغاز شد و از سرایت آتش به مراتع خشک مجاور، مزارع گندم و جو و باغات بادام جلوگیری شد.

مسئول عملیات آتشنشانی نراق علت این حادثه را بی احتیاطی دامدار عنوان کرد و گفت: بی احتیاطی دامدار در روشن کردن آتش، وزش باد و عدم توانایی کنترل حریق بدلیل نبود آب، علت این حریق بود.

عابدی در ادامه افزود: طی چند روز اخیر این چهارمین حریق بود که در شهر نراق اطفاء شد. دو مورد باغات کشاورزی و یک مورد محوطه بافت تاریخی و این مجتمع دامداری هم آخرین حادثه چند روز اخیر نراق بوده است.

وی نبود راه دسترسی مناسب به این منطقه که اکثر دامداری های نراق در آن واقع شده است را یکی از معضلات امداد و نجات دانست و خاطرنشان کرد: تنها مسیر دسترسی به این منطقه که قطب دامداری نراق است مسیری خاکی است که از کمربندی نراق تا مجتمع دامداری و حدود یک کیلومتر  است، اما به دلیل صعب العبور بودن این مسیر حدود 10 دقیقه باید زمان صرف شود تا به مجتمع های دامداری برسیم و این امر کار اطفای حریق و امداد و نجات را به تعویق می اندازد لذا از جهاد کشاورزی و شورای اسلامی شهر تقاضا داریم جهت رفع این مشکلات اقدام عاجل بعمل آورند.

مسئول عملیات آتشنشانی نراق در خاتمه گفت: به دلیل خارج از محدوده بودن منطقه کشتی جو نراق و نبود سیستم لوله کشی آب، اکثر دامداران بوسیله دبه و بشکه آب شرب خود و دام هاي شان را تامین می کند که این امر در بحث اطفای حریق های احتمالی کار را برای آتشنشانان دچار مشکل می کند.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده